نحوه عملکرد فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی

 

مرحله یک:فیلتر الیافی

این فیلتر از الیاف مصنوعی پروپیلن به صورت فشرده ساخته شده است که با عبور آب ذرات معلق بزرگتر از 5 میکرون نظیر گل و لای، شن و ماسه، ذرات ناشی از پوسیدگی یا زنگ زدگی لوله ها حذف شده و آب زلال و شفاف میشود.

 

 

 

مرحله دوم:فیلتر کربن فعال گرانول یا پودری

این فیلتر متشکل از یک پوسته پر شده از کربن فعال به صورت دانه ای میباشد.فیلتر زغالی یا کربن فعال وظیفه خذف برخی از آلاینده های شیمیایی نظیر کلر و مشتقات آن مانند تری هالومتان و همچنین مهم تر اینکه باعث شفافیت آب تصفیه شده و از بین رفتن بو يا  طعم و رنگ نامطبوع آب میشود.

مرحله سوم:فیلتر کربن بلاک(CTO)

این فیلتر مکمل فیلتر دوم(کربن فعال پودری)میباشد که با یک نوار توری پوشانده شده و ذرات بزرگتر از پنج میکرون را حذف میکند که موجب زلال شدن  و شفاف شدن آب میشود.

مرحله چهارم:فیلتر اسمز معکوسRO

فیلتر اصلی دستگاه میباشد که از لایه های غشا نیمه تراوا که به دور یک لوله مرکزی پیچیده شده اند تشکیل شده است. چون ناخالصي های محلول در آب، قادر به عبور از غشاء نيستند از اين رو در يك طرف غشاء آب تقريبا خالص وجود خواهد داشت كه راهي لوله مركزي شده و به سمت خروجي آب تصفيه شده هدايت مي شود. در طرف ديگر لايه هاي غشاء، آب تغليظ شده از ناخالصي ها وجود خواهد داشت كه به سمت مجراي فاضلاب هدايت مي شود. روش اسمز معكوس مي تواند املاح آب را 90 تا 98 درصد كاهش دهد. نیترات، آرسنیک، سرب، جیوه و سایر ناخالصی های محلول در آب و و فلزات سنگین مضر در آب در این مرحله از آب حذف می شوند. سختی مضر آب که باعث رسوب گذاری در کتری و چای ساز و … می شود حذف شده و آب سنگین به آب سبک و گوارا تبدیل می شود.

مرحله پنجم:فیلتر کربن خطی(Post Carbon)

این فیلتر به صورت کپسولی میباشد و بعد از منبع ذخیره قرار میگیرد که همانند فیلتر مرحله دوم(کربن فعال پودری) از جنس کربن است دانه های موجود در این فیلتر بو و طعم نامطبوع آب را که ممکن است در اثر ماندگی آب در تانک ذخیره به وجود آمده باشد را حذف میکند.

مرحله ششم:فیلتر مینرال

این فیلتر از کانی های رسوبی تشکیل شده که به عنوان یک منشا کلسیم و منیزیم به شمار میرود. و از دسته کربناتی بوده که جهت تنظیم PH و مواد معدنی و بهبود طعم آب مورد استفاده قرار میگیرد.

mohammadreza